Related »
Antalya Trend - Büyükşehir Belediyesi Usta Gitaristleri Getiriyor

Büyükşehir Belediyesi Usta Gitaristleri Getiriyor

on Şubat 7 | in HABERLER | by | with No Comments

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından geçen yıl ilki gerçekleştirilen Uluslararası Antalya Gitar Festivali’ne yurtiçi ile yurtdışından önemli gitar virtüözleri katılmıştı. Festival Antalyalıların yoğun ilgisiyle karşılaşmıştı. Türkiye’nin dünyaca ünlü gitar virtüözü Prof. Dr. Ahmet Kanneci danışmanlığında yapılan festivalin ikincisi 12- 16 Şubat tarihleri arasında AKM’de düzenlenecek.

USTA GİTARİSTLER ANTALYA’DA

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, 2. Uluslararası Antalya Gitar Festivali ile bu yıl da farklı ülkelerin klasik gitar ustalarını Antalya’da ağırlayacaklarını belirterek, “İspanya’dan Ignacio Rodes, Ukrayna’dan Anna Likhacheva, Avusturya’dan Johann Parier ve ülkemizden Soner Egesel, Eren Süalp, Bekir Küçükay, Ahmet Kanneci gibi birbirinden değerli sanatçılarımızı Antalyalılarla buluşturacağız” dedi.

KENTLE BÜTÜNLEŞECEK

Akaydın şunları söyledi: “Bu yıl Yenimahalle Kültür Merkezi, Akdeniz Üniversitesi ve Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu gibi çeşitli noktalarda da konserler düzenleyerek festivalimizi kentimiz ile bütünleştirmeyi ve böylece daha fazla sanatsevere ulaşmayı amaçlıyoruz. Festival kapsamında konserlerin yanı sıra konferans, söyleşi, paneller ile kültür ve sanat etkinliklerinin kentlere olan katkılarını tartışılacak, Türk gitar yapımcılarının katılımıyla ülkemizde klasik gitarın gelişimini fotoğraflarla sergileyeceğiz.”

GENÇLER İÇİN ATÖLYELER

Klasik gitar çalan ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen gençler için ücretsiz atölye çalışmaları düzenleyeceklerini anlatan Başkan Akaydın, “Gençlerimiz bu atölye çalışmalarına katılarak, farklı ülkelerinden gelen klasik gitar virtüözlerinden eğitim alma şansına sahip olacaklar. Ayrıca festival kapsamında düzenlenecek yarışma sonucunda başarılı olan bir gencimize klasik gitar hediye edeceğiz ve kapanış töreninde ustalarıyla aynı sahneyi paylaşmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Pin It

Related Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

« »

Photos on flickr

Antalya Trend Facebook’ ta

Antalya Trend - Facebook
 
Antalya Trend Twitter
Scroll to top